Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
3.07.2020

 Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą eksploatacyjną w Teatrze Wielkim w Łodzi, kasy biletowe będą ponownie otwarte od dnia 10 sierpnia 2020 roku. Będą Państwo mogli dokonać zwrotu biletów za odwołane spektakle bądź wymienić je na inne pozycje repertuarowe. Z planami repertuarowymi zapoznamy Państwa w sierpniu.
 

Informujemy również, że karty podarunkowe zakupione w sezonie 2019/20 zachowują ważność na sezon 2020/21
(z możliwością realizacji od 1 września 2020). 


data dodania:
2.07.2020

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko: muzyk orkiestry – I skrzypce – tutti

Termin przesłuchania: 14 września 2020 r. godz. 10.00

data dodania:
30.06.2020
Premiera "Elegii dla świata" odbędzie się już w najbliższy piątek, 3 lipca 2020 o godzinie 18:00. Zapraszamy do wysłuchania zapowiedzi Marcina Wernera - kompozytora, dyrygenta i pianisty oraz pomysłodawcy projektu
data dodania:
29.06.2020
Pierwsza kompozycja dedykowana poszkodowanym przez pandemię koronawirusa, złożona z… ponad 150 indywidualnych nagrań artystów - chóru, baletu i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Na symboliczne zakończenie sezonu artystycznego 2019/20 - premiera tego szczególnego dzieła Marcina Wernera odbędzie się 3 lipca 2020.

W partii skrzypiec solo usłyszymy Ludwikę Maję Tomaszewską-Klimek - koncertmistrzynię orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Wystąpią również pierwsi soliści baletu: Monika Maciejewska i Gintautas Potockas.

data dodania:
28.06.2020

Choć Rok Moniuszkowski niedawno minął, nie zapominamy o naszym najbardziej znanym twórcy oper. I podczas gdy na spektakle "Strasznego dworu" czy "Halki" przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać, pragniemy pokazać Państwu mniej znane oblicze twórcy Arii z kurantem.
 

data dodania:
23.06.2020

O mój drogi tatusiu! - tak zaczynają się słowa arii Lauretty "O mio babbino caro" z opery "Gianni Schicchi" Giacomo Pucciniego - jednej z najszłynniejszych arii operowych na świecie.

Dziś, z okazji Dnia Ojca, prezentujemy tę arię w wykonaniu Doroty Wójcik  i kameralnego zespołu Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Michała Kocimskiego.

 

data dodania:
23.06.2020

Z wielką radością publikujemy wyjątkowe nagranie z udziałem naszej solistki.

Anna Wierzbicka, na zaproszenie Helikon-Opera/"Геликон-опера" w Moskwie, wzięła udział w międzynarodowym projekcie z okazji urodzin Aleksandra Puszkina.

W wykonaniu arii Tatiany z opery "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego - "z różnych części świata" - nasza solistka wystąpiła w gronie gwiazd największych teatrów operowych jak Krassmira Stoyanova i Izabela Matuła.

Posłuchajcie i zobaczcie sami!

data dodania:
18.06.2020
„W łączności z muzyką” to koncert, na który zapraszają Teatr Wielki w Łodzi oraz muzycy orkiestry – Maria Tomala i Jacek Rurak.   Maria  jest altowiolistką i jednocześnie prowadzącą grupę altówek w naszej orkiestrze. Jacek również jest altowiolistą, jednak od niedługiego czasu jego fascynacją są dwa kosmiczne instrumenty – Rav vast drum i Handpan.

Zaczynamy dziś (czwartek, 18.06) o godz. 18:00!data dodania:
18.06.2020

19 czerwca 2020 roku Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na premierę filmu o wybitnym śpiewaku operowym – Andrzeju Saciuku. W związku z niedawną śmiercią artysty film jest hołdem złożonym jemu przez przyjaciół i współpracowników – sławy scen operowych całego świata.

Swoim głosem i nieodpartą charyzmą Andrzej Saciuk uświetniał otwarcie łódzkiej sceny operowej… czterokrotnie! Pierwszy raz w 1954 partią Skołuby inaugurował powstanie Opery Łódzkiej, a 12 lat później występował w trzech odbywających się dzień po dniu premierach otwierających Teatr Wielki w Łodzi.

data dodania:
16.06.2020
W sobotę 13 czerwca przypadła 33. rocznica wizyty papieża-Polaka w Łodzi. Z tej okazji w ogrodach Muzeum Pałacu Herbsta odbył się wyjątkowy koncert "Województwo łódzkie w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II” z udziałem Artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.  Na wydarzenie zaprosił Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net