Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Aleksandra Kurzak w Teatrze Wielkim w Łodzi...?
data dodania:
19.11.2019
Aleksandra Kurzak, jedna z najwybitniejszych sopranistek, która występuje na największych scenach operowych świata, w miniony piątek zaśpiewała w łódzkiej Archikatedrze. Wiele wskazuje na to, że niebawem Aleksandra Kurzak zagości również na deskach łódzkiego Teatru Wielkiego!
Na specjalnym koncercie, który odbył się z okazji 15-lecia Europejskiego Centrum Kultury „Logos” w łódzkiej Archikatedrze z gościnnym udziałem Aleksandry Kurzak, obecny był również dyrektor naszego Teatru, pan Dariusz Stachura. Po występnie odbyło się krótkie spotkanie, na którym dyrektor zaprosił p. Aleksandrę do współpracy z Teatrem Wielkim w Łodzi. Artystka wstępnie wyraziła chęć współpracy.

Aleksandra Kurzak jeszcze kilka dni wcześniej wystąpiła  w paryskiej operze w roli Elżbiety w „Don Carlosie” Verdiego. W 2019 roku odniosła sukcesy m.in. w: Metropolitan Opera w Nowym Jorku (Micaëla w „Carmen” G. Bizeta, Violetta w „Traviacie”), Opéra de Monte-Carlo (tytułowa Luisa w „Luisie Miller” Verdiego), Opéra Bastille w Paryżu (Desdemona w „Otellu” G. Verdiego), Deutsche Oper w Belinie (Nedda w „Pajacach”). A to nie wszystkie wydarzenia jakimi może poszczycić się polska gwiazda, która chętnie występuje w rodzinnym kraju - koncertowe wykonanie opery „Madama Butterfly” na placu Defilad w Warszawie (debiut w roli Cio Cio San) oraz „Requiem” G. Verdiego w Filharmonii Narodowej oraz wiele innych.  

Z niecierpliwością czekamy na taką Artystkę w naszym Teatrze.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net