Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
KONCERTOWO NA POWAŻNIE I Z HUMOREM
data dodania:
21.06.2022
Za nami ostatnia premiera tego sezonu, zbliżamy się do jego końca, ale to nie znaczy, że zwalniamy tempo. Przed nami i przed Państwem jeszcze Festiwal Muzyka Świata a w ramach tego festiwalu 3 świetne koncerty. Na początek koncert „Requiem” Giuseppe Verdiego - charytatywny dla umęczonej wojną Ukrainy.  
Nie zapominamy o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą i w ten sposób chcemy pomóc naszym walczącym sąsiadom. Na tym koncercie trzeba być nie tylko z powodu solidaryzowania się z Ukrainą; przede wszystkim jest to jedno z najwspanialszych dzieł muzycznych.
O jego oryginalności decyduje głównie typowo Verdiowska melodyka i dbałość o uzyskanie czystego brzmieniowego piękna, dzięki czemu, jak to ktoś trafnie ujął „mimo poważnego nastroju dźwiękowo stoi całe dzieło w jasnym świetle Południa”.  Jest jeszcze jeden powód, aby obejrzeć  i usłyszeć „Requiem” - to jego wykonawcy, czyli:  Joanna Woś, Bernadetta Grabias, Dominik Sutowicz, Robert Ulatowski, chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod niezawodną batutą Adama Banaszaka.

Zatem 24 czerwca 2022 roku o godz. 18:30 spotkajmy się na widowni naszego Teatru, aby delektować się pięknem muzyki.

***

Tych, którzy jednak wolą lżejszą muzykę zapraszamy na dwa koncerty. Pierwszy to Głosy Europy;
odnajdą Państwo w nim hity wokalno-muzyczne kompozytorów francuskich, niemieckich, greckich, włoskich i oczywiście polskich, które w świecie spopularyzowali m.in.: Edith Piaf, Mártha Eggerth, Marlena Dietrich, Jan Kiepura, Domenico Modugno, Eugeniusz Bodo, Placido Domingo i wielu, wielu innych znakomitych wokalistów i gwiazd filmowych.
Nasi soliści zaprezentują utwory mi.in.: Henryka Warsa, Augustina Lary, Roberta Stolza, Astora Piazzolli, Mikisa Theodorakisa czy Domenica Modugno, by pokazać się w pozornie tylko obcym dla siebie repertuarze. Usłyszymy Aleksandrę Borkiewicz, Patrycję Krzeszowską, Bernadettę Grabias, Arkadiusza Anyszkę, Dawida Kwiecińskiego, Andrzeja Kostrzewskiego; gościnnie na akordeonie zagra Eneasz Kubit - oczywiście z towarzyszeniem orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi, którą poprowadzą Marta Kosielska i Michał Kocimski. W tym koncercie zatańczy również nasz zespól baletowy, a Libertango do muzyki Piazzolli zatańczą Beata Brożek-Grabarczyk i Adam Grabarczyk.

Będzie się działo i dobra zabawa gwarantowana w niedzielę wieczorem -  o 18: 00 26 czerwca 2022 w Teatrze Wielkim w Łodzi.


***

Na ostatnie spotkanie z Państwem w tym sezonie zapraszamy na koncert Finałowy Festiwalu Muzyka Świata. Takiego koncertu na scenie naszego Teatru jeszcze nie było! Na zakończenie sezonu artystycznego, niezwykłe przeboje muzyki latynoamerykańskiej zabrzmią tym razem u nas i to w wykonaniu artystów, którzy ten styl i jego niepowtarzalną atmosferę wręcz mają we krwi. Najpopularniejsze hity takie, jak m.in.: La Cucaracha, Conga del Fuego Nuevo, Libertango, Mambo (z West Side Story) czy Por una Cabezza (z filmu Zapach kobiety) zaprezentują nam bowiem rodowici Latynosi: Alejandrina Vázquez (sopran), Pepe Díaz (tenor), José Miguel Suárez Carreola (gitara) z towarzyszeniem orkiestry naszego Teatru.
Dla operomanów także znajdzie się „smakowity kąsek”; w pierwszej części spotkania zaprezentują się, bowiem laureaci najlepszych festiwali wokalnych w Polsce m.in. Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu i Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy.
Zapraszamy Państwa gorąco na to muzyczne spotkanie ze światowymi przebojami wokalno-muzycznymi - w najlepszym wykonaniu, przy wspaniałej atmosferze i z nadzieją, że nasz finał sezonu da Państwu asumpt do optymizmu i kolejnych spotkań z nami.

Zatem wakacje rozpoczynamy w Teatrze Wielkim w Łodzi 1 lipca 2022 na Koncercie Finałowym Festiwalu Muzyka Świata.
 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net