Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Krzysztof Bednarek gościem cyklu "Mistrzowie i ich uczniowie"
data dodania:
29.06.2021
Na kolejny odcinek cyklu "Mistrzowie i ich uczniowie" zapraszamy już dziś - 29 czerwca 2021! Bohaterem spotkania będzie profesor Krzysztof Bednarek, wybitny tenor, wieloletni solista naszego teatru, pedagog.
W odcinku wspominać będziemy niezapomniane kreacje sceniczne Krzysztofa Bednarka, a sam artysta - w rozmowie z Leszkiem Bonarem - opowie o swojej karierze wokalnej i pedagogicznej.

Zapraszamy do oglądania wywiadu - premiera we wtorek (29.06) o godz. 18:00 na VOD oraz YT Teatru Wielkiego w Łodzi
______

Krzysztof Bednarek

Na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi zadebiutował w 1984 roku, wcześniej w latach 1981-1985 był solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Od sezonu 1995/1996 – solistą Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i od 1999 do 2011 roku ponownie w Teatrze Wielkim w Łodzi. Repertuar artysty obejmuje ponad dwadzieścia głównych partii tenorowych, m.in. w Carmen Bizeta (Don Jose), Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego (Leński), Napój miłosny (Nemorino) i Łucja z Lammermoor (Edgardo) Donizettiego, Cyganeria (Rudolf), Madame Butterfly (Pinkerton), Tosca (Cavaradossi) Pucciniego, a przede wszystkim w operach Giuseppe Verdiego: Aida, Don Carlos, Moc przeznaczenia, Bal maskowy, Makbet, Nabucco, Rigoletto, Traviata, Trubadur, Otello, Luiza Miller.

Występował wielokrotnie na scenach europejskich i w teatrach na innych kontynentach, m.in. śpiewał partię Księcia w Rigoletcie w Kammeroper w Wiedniu i Riccarda w Balu maskowym w Korei Południowej. W 1995 śpiewał partię Jontka w Halce podczas Polskich Dni w Osace, a w czasie tournée Teatru Wielkiego Opery Narodowej z dużym sukcesem wykonywał partię Alfreda w Traviacie. Jest pedagogiem wokalnym (profesor) w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net