Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Październik w Teatrze Wielkim w Łodzi
data dodania:
13.09.2021
Czekaliśmy na to długo, i dziś, z ogromną przyjemnością, zapraszamy na kolejny sezon artystyczny z Teatrem Wielkim w Łodzi.
Zaczynamy 19.09.2021 r., koncertem inauguracyjnym „NAJPIĘKNIEJSZE MIŁOSNE DUETY OPEROWE”, bo przecież nic nas tak nie napełnia energią jak miłość i jej różne oblicza.

W trakcie koncertu usłyszymy najpiękniejsze arie z: „Carmen”, „Don Pasquale”, „Turandot”, „Aidy”, „Madamy Butterfly”, Rigoletta”, „Don Carlosa”, „Cyrulika sewilskiego” i „Traviaty”. Na scenie Wasi ulubieńcy: Aleksandra Borkiewicz, Monika Cichocka, Bernadetta Grabias, Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Joanna Woś, Dorota Wójcik, Arkadiusz Anyszka, Andrzej Kostrzewski, Dawid Kwieciński, Łukasz Motkowicz, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz oraz Alicja Bajorek i Yuki Itaya z towarzyszeniem chóru, baletu i orkiestry. Całością zadyrygują Marta Kosielska i Michał Kocimski. Koncert poprowadzą Patrycja Krzeszowska i Arkadiusz Anyszka.

1 i 2 października premiera opery Giacomo Orefice „CHOPIN” pod kierownictwem muzycznym Adama Banaszaka, w reżyserii Hanny Marasz. Tym razem – postać Chopina na scenie i jego muzyka w jakże odmiennej formie. Czy będziemy zaskoczeni? Być może... Ale czy teatr nie jest także po to, by właśnie to robić? Przekonajmy się jak muzyka naszego wielkiego kompozytora może inspirować innych i jak jego życie pobudza wyobraźnię. Warto!
Spektakl gramy: 1, 2 i 13.10.2021 r.

Co jeszcze w październiku?

Balet „GREK ZORBA”. Porywające widowisko z muzyką, nieodżałowanego Mikisa Theodorakisa i choreografią Lorki Massine’a. Spektakl dla każdego. Znawców baletu przyciągnie nazwisko choreografa, dla innych będzie to okazja do kontaktu z poruszającą muzyką Theodorakisa i wreszcie – spektakl będą chcieli obejrzeć ci, którzy czytali powieść Kazantzakisa i znają kultową filmową wersję dziejów Greka Zorby.
Spektakl gramy:7,10.10.2021 r.

W teatrze wszystko jest możliwe, jak w życiu. Wiedzą o tym bohaterowie musicalu „MY FAIR LADY”, opowieści o tym, że marzenia się spełniają, a los każdego może się odmienić na lepsze. Trzymająca w napięciu, zabawna fabuła,  nieśmiertelne przeboje, wartko tocząca się historia. MY FAIR LADY to spektakl zdolny usatysfakcjonować zarówno wytrawnego melomana jak i początkującego bywalca teatru muzycznego.
Zapraszamy 21,22 i 24.10.2021 r.

Namiętność, obsesja i nieuchronne zabójstwo z miłości. Niezwykła, pełna temperamentu muzyka Bizeta oraz najwyższej klasy libretto zaowocowało dziełem genialnym pod każdym względem. Jedna z najpiękniejszych oper w historii muzyki „CARMEN”. W Teatrze Wielkim w Łodzi 29 i 30.10.2021 r..

16.10.2021 r. – koncert „VA, PENSIERO”, najpiękniejsze chóry świata. Tym razem, w roli głównej Chór Teatru Wielkiego w Łodzi. Wszyscy wielcy – od Mozarta po Moniuszkę dali nam w swej spuściźnie całą „listę przebojów” chóralnej muzyki operowej, która nie tylko się nie starzeje, ale z każdym wykonaniem zyskuje nowych zagorzałych fanów. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.
 
 
Przed nami także wydarzenia specjalne.
 
23.10.2021 r. -Koncert KAZIMIERZ KOWALSKI IN MEMORIAM.

Miało być inaczej. Mieliśmy, wspólnie z Kazimierzem Kowalskim świętować jego Jubileusz 50- lecia pracy artystycznej. Mieliśmy wspominać czas, kiedy kierował Teatrem Wielkim i nazywał go drugim domem.  Informacja o śmierci tego znakomitego łodzianina, solisty, propagatora muzyki poważnej napełniła nas smutkiem. Zapraszamy na koncert ku jego pamięci. Bądźcie z nami!

27.10.2021 r. – „HALKA” S. Moniuszki JUBILEUSZ DOROTY WÓJCIK.

Dorota Wójcik od początku swojej kariery artystycznej związana z Teatrem Wielkim w Łodzi. Tu stworzyła swoje największe kreacje wokalno-aktorskie, wysoko ocenione przez krytykę i publiczność. I dlatego, na scenie Teatru Wielkiego właśnie chcemy, razem z Wami podziękować za emocje i wzruszenia, jakich dostarcza nam od 30 lat.
 
Wielkie emocje tylko w naszym Teatrze.  Nie możecie tego przegapić!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net