Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Październik w Teatrze Wielkim w Łodzi
data dodania:
5.10.2021
Zapraszamy na kolejny sezon artystyczny z Teatrem Wielkim w Łodzi.
1 i 2 października zaprezentowaiśmy przed Państwem premierę opery Giacomo Orefice „CHOPIN” pod kierownictwem muzycznym Adama Banaszaka, w reżyserii Hanny Marasz. Kolejny spektakl gramy 13.10.2021 r.

Co jeszcze w październiku?

Balet „GREK ZORBA”. Porywające widowisko z muzyką, nieodżałowanego Mikisa Theodorakisa i choreografią Lorki Massine’a. Spektakl dla każdego. Znawców baletu przyciągnie nazwisko choreografa, dla innych będzie to okazja do kontaktu z poruszającą muzyką Theodorakisa i wreszcie – spektakl będą chcieli obejrzeć ci, którzy czytali powieść Kazantzakisa i znają kultową filmową wersję dziejów Greka Zorby.
Spektakl gramy:7,10.10.2021 r.

W teatrze wszystko jest możliwe, jak w życiu. Wiedzą o tym bohaterowie musicalu „MY FAIR LADY”, opowieści o tym, że marzenia się spełniają, a los każdego może się odmienić na lepsze. Trzymająca w napięciu, zabawna fabuła,  nieśmiertelne przeboje, wartko tocząca się historia. MY FAIR LADY to spektakl zdolny usatysfakcjonować zarówno wytrawnego melomana jak i początkującego bywalca teatru muzycznego.
Zapraszamy 21,22 i 24.10.2021 r.

Namiętność, obsesja i nieuchronne zabójstwo z miłości. Niezwykła, pełna temperamentu muzyka Bizeta oraz najwyższej klasy libretto zaowocowało dziełem genialnym pod każdym względem. Jedna z najpiękniejszych oper w historii muzyki „CARMEN”. W Teatrze Wielkim w Łodzi 29 i 30.10.2021 r..

16.10.2021 r. – koncert „VA, PENSIERO”, najpiękniejsze chóry świata. Tym razem, w roli głównej Chór Teatru Wielkiego w Łodzi. Wszyscy wielcy – od Mozarta po Moniuszkę dali nam w swej spuściźnie całą „listę przebojów” chóralnej muzyki operowej, która nie tylko się nie starzeje, ale z każdym wykonaniem zyskuje nowych zagorzałych fanów. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.
 
 
Przed nami także wydarzenia specjalne.
 
23.10.2021 r. - Koncert Przyjaciele KAZIMIERZOWI KOWALSKIEMU

Miało być inaczej. Mieliśmy, wspólnie z Kazimierzem Kowalskim świętować jego Jubileusz 50- lecia pracy artystycznej. Mieliśmy wspominać czas, kiedy kierował Teatrem Wielkim i nazywał go drugim domem.  Informacja o śmierci tego znakomitego łodzianina, solisty, propagatora muzyki poważnej napełniła nas smutkiem. Zapraszamy na koncert ku jego pamięci. Bądźcie z nami!

27.10.2021 r. – „HALKA” S. Moniuszki JUBILEUSZ DOROTY WÓJCIK.

Dorota Wójcik od początku swojej kariery artystycznej związana z Teatrem Wielkim w Łodzi. Tu stworzyła swoje największe kreacje wokalno-aktorskie, wysoko ocenione przez krytykę i publiczność. I dlatego, na scenie Teatru Wielkiego właśnie chcemy, razem z Wami podziękować za emocje i wzruszenia, jakich dostarcza nam od 30 lat.
 
Wielkie emocje tylko w naszym Teatrze.  Nie możecie tego przegapić!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net