Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
30. LECIE PRACY ARTYSTYCZNEJ DOROTY WÓJCIK
data dodania:
6.10.2021
W historii opery bywają tacy śpiewacy, którzy znacznie więcej i częściej mówią wszędzie gdzie się da o swoich możliwościach wokalnych i scenicznych, niż o tym gdzie, co i jak wykonywali. Dorota Wójcik do tego rodzaju śpiewaczek z pewnością nie należy.
Dorota Wójcik swój talent wokalny i instynkt sceniczny z wielkim powodzeniem realizuje od lat na naszej (i nie tylko!) scenie, zawsze proponując widzom najwyższą jakość i niepowtarzalność – często zaskakując oryginalnością i świeżością interpretacji. Zaskakuje także różnorodnością repertuarową włączając do swojej kolekcji scenicznych heroin – jakże różne charakterologicznie i muzycznie - „sopranowe” postacie. A były ich w karierze Artystki (i są!) dziesiątki: od Hanny w „Strasznym dworze” do Madame Butterfly, od Marii Stuart po Antonię w „Opowieściach Hoffmanna”, od Traviaty po Lukrecję Borgię i... wiele, wiele innych, także tych operetkowych i musicalowych. Zawsze jednak we wszystkich tych postaciach jest… Dorota Wójcik – ze swoją wrażliwością, umiejętnościami
i wielką intuicją sceniczną. Wszystko na to wskazuje, że Pani Dorota nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. I bardzo dobrze!
 
Na swój jubileusz – 30. lecia pracy artystycznej - Dorota Wójcik wybrała Moniuszkowską „Halkę”; zachwyciła nią publiczność, zaskoczyła recenzentów i… zadziwiła kolegów, bo jak mówią „doświadczone soprany” – Halka nie należy do najprostszych partii sopranowych. Artystce składamy serdeczne – jubileuszowe – gratulacje, a Państwa gorąco zapraszamy na jubileuszowe spotkanie z Dorotą Wójcik i jej wspaniałą Halką 27 października 2021 roku.
 
Więcej o Dorocie Wójcik tutaj.

Zapraszamy.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net