Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
EXPO 2020 DUBAJ
data dodania:
9.10.2021
Wystawy Światowe Expo to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia na świecie, łączące wątki gospodarcze, promocyjne, kulturalne i turystyczne. Odbywają się co 5 lat, a ich skala porównywalna jest do Igrzysk Olimpijskich.
Jest to kompleksowa, wielobarwna prezentacja dorobku niemal wszystkich krajów i największych organizacji na świecie, która tworzy olbrzymie innowacyjne widowisko, wykorzystujące multimedia i najnowsze techniki budowania ekspozycji.

Udział w wydarzeniu weźmie także Województwo Łódzkie, którego ambasadorem został Dariusz Stachura, Dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi. W ramach wydarzeń towarzyszących podczas prezentacji Województwa Łódzkiego we wspólnym programie wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Łodzi i Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Koncerty odbędą się 9 i 10 listopada 2021 r.

Expo 2020  w Dubaju będzie pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim i według zapowiedzi organizatorów aspiruje do tego, by stać się największym show w historii. 

Zgodnie z decyzją Biura Wystaw Światowych, ze względu na pandemię COVID19, Expo 2020 w Dubaju zostało przełożone o rok i odbędzie się między 1 października 2021 r. a 31 marca 2022 r.
 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net