Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
CHOPIN - ostatni raz w roku
data dodania:
11.10.2021
Już w najbliższą środę 13 października postać Chopina po raz ostatni w tym roku zagości w naszym teatrze.

W pierwszej części wieczoru odbędzie się recital fortepianowy wybitnego i wielokrotnie nagradzanego Łukasza Krupińskiego. Wykona on dwa nokturny: Es-dur op. 9 nr 2 oraz H-dur op. 62 nr 1 a także Etiudę As-dur op. 25 nr 1 i Poloneza-Fantazję As-dur op. 61. Utwory zabrzmią na tle obrazów Wojciecha Siudmaka w wizualizacjach Emilii Sadowskiej
 
Dzieła Wojciecha Siudmaka będzie można także podziwiać podczas wystawy. Będzie to selekcja wybranych rysunków stworzonych do „Nokturnów” Chopina, które zawarte są w obszernym, wydanym przez wydawnictwo Rebis prestiżowym albumie "SIUDMAK - CHOPIN".                       
     
Opera „Chopin” to przepiękna opowieść oparta na życiu i niepowtarzalnej muzyce Fryderyka Chopina urozmaicona popisami wokalno-aktorskimi. Powstała z wielkiej sympatii i uznania dla muzyki Fryderyka Chopina, a jej twórca – Włoch Giacomo Orefice swoją partyturę oparł w całości na muzyce polskiego kompozytora, stosując ponad 200 cytatów z jego dzieł. Opiera jest nieścisłą relacją z życia kompozytora – wszystkie postaci, oprócz tytułowej, są całkowicie fikcyjne, a sam przebieg zdarzeń jedynie sugestywnie opiera się na pewnych wątkach z życia wielkiego Polaka.
 
Premiera opery „Chopin”, która odbyła się 1 października, spotkała się z uznaniem wśród cenionych krytyków muzycznych. Podczas środowego spektaklu w roli Elia zadebiutuje baryton Łukasz Motkowicz.
 
Wystąpią:
W roli tytułowej – Paweł Skałuba
Elio – Łukasz Motkowicz
Flora – Iwona Socha
Mnich – Robert Ulatowski
Stella – Patrycja Krzeszowska
 
Zapraszamy.
 


Patronat honorowy nad premierą objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Prof. Piotr Gliński a także Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net