Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Soliści
ARKADIUSZ ANYSZKA
ARKADIUSZ ANYSZKA
kategoria:
Barytony
Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat. W 2012 r. ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec i w tym samym roku rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim. Studia ukończył w 2017 r. otrzymując dyplom dla najlepszego absolwenta za rok akademicki 2016/2017. W latach 2015-2018 był również uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, gdzie występował, jako Jonek w spektaklu "Cud albo Krakowiaki i Górale" Jana Stefaniego. Na trzecim roku studiów zadebiutował w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Figara w studenckim spektaklu "Cyrulika sewilskiego" Gioacchino Rossiniego. Od sezonu artystycznego 2018/2019 związany na stałe z Teatrem Wielkim w Łodzi, na którego deskach wykonuje partię Pinga w „Turandot” G. Pucciniego, partię Janusza w „Halce” S. Moniuszki, poemat symfoniczny na baryton i orkiestrę „Siwa mgła” W. Kilara, będący częścią spektaklu „Krzesany” oraz partię Falkego w "Zemście nietoperza" J. Straussa. Współpracuje również z m.in. z Operą Nova w Bydgoszczy (Marcello w "Cyganerii", Tadeusz w "Awanturze w Recco" Macieja Małeckiego), z Operą i Filharmonią Podlaską (Falke w „Zemście nietoperza”, Schaunard w „Cyganerii”, Ping w "Turandot") i Teatrem Muzycznym w Lublinie (Papageno w "Czarodziejskim flecie" W.A. Mozarta). 
 
Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez pedagogów, takich jak: S. Leiferkus, prof. W. Zalewski, prof. R. Cortesi, E. Pessen, M. Rexroth, prof. I. Kłosińska, O. Pasiecznik czy N. Shicoff. W 2018 r. został laureatem pierwszej nagrody w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz.


Zdjęcie: Ewa Ryszkowska
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net