Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
DAWID KWIECIŃSKI
kategoria:
Tenory
Tenor liryczny. W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak Włodzimierz Zalewski , Udo Reinemann, czy Andrzej Żarnecki. W kwietniu 2014 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie.

W 2014 roku, jako student debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w „Cyruliku Sewilskim” Gioacchino Rossiniego. W swoim dorobku artystycznym ma partie: Młodego Cygana w operze „Aleko” Siergieja Rachmaninowa, Ottokara w „Baronie cygańskim” Johanna Straussa, Gastona w operze „La Traviata” Giuseppe Verdiego, Don Ottavio w „Don Giovannim” Wolfganga Amadeusza Mozarta, Freddiego Eynsford-Hill w musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe, Triqueta w „Eugeniuszu Onieginie” Piotra Czajkowskiego, Fryca w „Wielkiej Księżnej Gerolstein” Jacquesa Offenbacha, Don Toribe w „Złotym Runie” Aleksandra Tansmana oraz Alfreda w „Zemście nietoperza” Johanna Straussa.

W Lutym 2018 roku rozpoczął współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy, gdzie ponownie wystąpił w roli Hrabiego Almavivy w „Cyruliku Sewilskim”. W Kwietniu 2018 roku współpracował również z operą Bałtycką, gdzie wykonał tytułową partię Orfeusza, w „Orfeuszu w piekle” Jacquesa Offenbacha. Aktualnie współpracuje z teatrami operowymi oraz filharmoniami na terenie kraju.

Zdjęcie: Ewa Ryszkowska
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net