Deklaracja dostępności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Deklaracja dostępność

Dostepność cyfrowa
Teatr Wielki w Łodzi zapewnia  częściową dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Teatru Wielkiego w Łodzi.

Dostępność architektoniczna 
Budynek Teatru Wielkiego w Łodzi mieści się przy pl. Dąbrowskiego i z powodów architektonicznych ma określone ograniczenia dla osób poruszających się na wózkach. Teatr dokłada starań, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym uczestniczenie w spektaklach w komfortowych warunkach.

Biuro Obsługi Widzów i Promocji Teatru prowadzi rezerwację miejsc przeznaczonych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Rezerwacji miejsc można dokonać telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów i Promocji Teatru - przy założeniu dostępności miejsc. Ceny biletów, z uwzględnieniem ulg, określone są wg Cennika i Regulaminu Rezerwacji I Sprzedaży Biletów w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Osoby poruszające się na wózkach prosimy o poinformowanie o swojej wizycie w Teatrze na 3 dni przed planowaną wizytą. 
Kontakt do Biura Obsługi Widzów i Promocji Teatru (w godzinach pracy Biura tj.: 9.00 - 16.00)
tel. 42 633 31 86 / 507 010 606 e-mail: widz@teatr-wielki.lodz.pl

Dysponujemy platformą umożliwiającą wejście do budynku i dogodnymi miejscami na widowni oraz w razie potrzeby zapewniamy pomoc pracowników Teatru.
Platforma dla wózków (o wymiarach 83x70cm, udźwig 230 kg) zlokalizowana jest od wschodniej strony Teatru (od strony Sądu Okręgowego w Łodzi). Istnieje możliwość skorzystania z platformy po uprzednim kontakcie z Biurem Obsługi Widzów.
Teatr Wielki dysponuje windą osobową (wymiary wewnętrzne kabiny: 109x140x210 cm, wymiary w świetle poręczy zamontowanych w kabinie na wysokości 90 cm: 91x132 cm, udźwig 630 kg) dostosowaną dla wózków inwalidzkich.

Dla widzów poruszających się na wózkach dostępne są przestrzenie: hol kasowy, widownie Sceny Głównej i  Sceny Kameralnej, foyer. Ze względu na specyfikę techniczną widowni i przepisy Ppoż i  BHP miejsce dla wózków jest wyznaczone w przestrzeni pomiędzy parterem i amfiteatrem.Teatr dysponuje toaletami dostosowanymi do potrzeb osób poruszających się na wózkach zarówno przy Scenie Kameralnej (poziom 0), szatni (poziom 1), balkonie, foyer i widowni Sceny Głównej (poziom 2).

Ze względów technicznych i bezpieczeństwa Teatr zastrzega sobie prawo wyłączenia miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na wybrane wydarzenia.

Najbliższe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych zlokalizowane są m.in.:
  •  skrzyżowanie ul. Sterlinga 26 / Jaracza (1 miejsce)
  •  ul. POW 21 i 25 (łącznie 4 miejsca)
  •  pl. Dąbrowskiego od strony Sądu Okregowego (łącznie 6 miejsc)
  •  ul. Jaracza 43 (łącznie 2 miejsca)
 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net