Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Niedzielne Poranki na Kameralnej
data dodania:
21.03.2023
„Muzyka łagodzi obyczaje" - tymi słowami legendarnej postaci polskiego życia muzycznego XX wieku – Jerzego Waldorffa, pisarza, krytyka i publicysty muzycznego - pragniemy zachęcić Państwa do uczestnictwa w naszym nowym cyklu muzycznym na Scenie Kameralnej. 
Niedzielne poranki, bo taki będzie tytuł całego cyklu to koncerty familijne dla wszystkich, dużych i małych wielbicieli dobrej muzyki i dobrej zabawy. Będziemy spotykać się z Państwem dwa razy w miesiącu o godz. 11 w niedziele właśnie. Każde spotkanie będzie inne i wyjątkowe, dlatego już dzisiaj warto rezerwować wolny czas. 
 
Jerzy Waldorff miał zwyczaj mawiać, że nie ma, co klasyfikować muzyki na poważną, lekką czy rozrywkową; był zdania, że istnieje tylko muzyka dobra i zła. Trzymając się tej tezy repertuar każdego spotkania będzie zaplanowany tak, by każdy z Państwa mógł odnaleźć coś dla siebie, a artyści zrobią wszystko, by satysfakcja – Państwa i Ich – była pełna. Z humorem i bardziej poważnie zaprezentujemy się w repertuarze niezwykle bogatym, gdzie wyobraźnia muzyczna i umiejętności interpretacyjne wykonawców – jak będą się mogli Państwo przekonać – są rozległe i często zaskakujące!
 
Zatem opera i operetka, pieśni i piosenki, arie i ballady a czasem dla rozruszania mięśni lekcja baletowa. Zaprosimy do aktywnego udziału w lekcji nie tancerzy, ale Państwa - naszych widzów, na sali baletowej z udziałem solistów baletu naszego Teatru.
 
Na dobry początek niedzielnych przedpołudni proponujemy spotkanie z różnymi gatunkami muzyki, w których soliści: Hanna Okońska, Dawid Kwieciński i Robert Ulatowski czują się dobrze i swobodnie, i udowodnią to Państwu już 16 kwietnia 2023 roku o godz. 11.00, akompaniował na fortepianie będzie Marcin Werner.
 
Zapraszamy; niedzielne poranki czekają na Państwa na Kameralnej. 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net